tiistai 24.10.2017 Rasmus, Asmo

Aina paikallinen, koillissavolainen

Yhteystiedot

Käyntiosoite

Iso-Oskari
Kaavintie 5 A
73600 Kaavi

Postiosoite

Kaavintie 5 A
73600 Kaavi

Palvelemme

Asiakaspalvelu avoinna ma, ti ja to klo 9-14
asiakaspalvelu@koillis-savo.fi
Puhelinpalvelu 017 288 7721 ma-pe klo 8-16

Toimitus avoinna ma-to klo 8-16
uutiset@koillis-savo.fi

 

Jakelupäivystys

Heittolaatikkojakelu sekä Muuruveden ja Säyneisen taajamat:

Savon Jakelu Oy

017 303 533 ma-pe klo 6.30-14.00

www.savonjakelu.fi

Varhaisjakelu eli Juankosken, Kaavin, Tuusniemen ja Riistaveden taajamat:

Savon Jakelu Oy

017 303 447 ma-pe 6.30-14.00

www.savonjakelu.fi

Muut alueet, Postin perusjakelu (päiväposti):

0100 85160 ma-pe klo 8-16

 

Löydät meidät myös täältä

facebook

Toimitus

Minna-Liisa Mathalt

päätoimittaja 044 406 2015 minna-liisa.mathalt@koillis-savo.fi
Minna-Liisa Mathalt

Anna Kaasinen

toimittaja 044 406 2056 anna.kaasinen@koillis-savo.fi Olen Koillis-Savo-lehden uusvanha toimittaja. Metsästän työssäni uutisia ja vapaa-aikanani luontokokemuksia – hetkiä, joina tuhannet timantit täplittävät pohjoisen hangen tai savolaisen järvenpinnan.
Anna Kaasinen

Erika Suominen

tuottaja 044 406 2058 erika.suominen@koillis-savo.fi Olen viestintäalan yrittäjä, joka hoitaa myös paikallislehden tuottajan työt. Ihmisen pitää pitää kiinni arvoistaan muuttuvassa maailmassa, ettei huomaa seisovansa ilmassa ja pitävänsä pilvestä kiinni. Tavalliset, laulunarvoiset ihmiset ovat mielenkiintoisia. Jos en ole työssä: luen, kuuntelen musiikkia, tai olen kulttuuririennoissa.
Erika Suominen

Juha Thitz

Kuopio-toimittaja 044 406 2025 juha.thitz@media.fi Kuopion kaupungin päätöksiin liittyvä uutisointi. Sepä juuri on meikäläisen työtä. Kuopiolaisvirastojen uutisointi kuuluu myös tehtäviini. Juttuja teen paikallislehtiviisikolle, joita ovat Koillis-Savon lisäksi Pitäjäläinen, Sisä-Savo, Soisalon Seutu ja Uutis-Jousi.
Juha Thitz

Riikka Kuosmanen

toimittaja 050 598 5728 riikka.kuosmanen@koillis-savo.fi

Asiakaspalvelu

Anitta Pitkänen

asiakasneuvoja 017 288 7721 anitta.pitkanen@koillis-savo.fi Minuun voit ottaa yhteyttä tilaus-, lukijailmoitus- ja Muistio-asioissa. Vapaa-aikaani kuuluu oleellisena kaksi reipasta englanninsetterityttöä.
Anitta Pitkänen

Mediamyynti

Marja Mononen

myyntineuvottelija 0500 573 856 marja.mononen@media.fi Ota yhteyttä suunnitellessasi yrityksesi liiketoimintaa edistävää markkinointia. Meillä on tarjota sinulle monipuolinen mainospaketti alkaen paperilehdestä jatkuen nettiin ja mobiiliin. Joten ota rohkeasti yhteyttä – suunnitellaan yhdessä! Soitellaan!
Marja Mononen

Marko Hämäläinen

aluemyyntipäällikkö 044 288 2810 marko.hamalainen@media.fi

Marjo Ruokolainen

avainasiakaspäällikkö 044 288 2808 marjo.ruokolainen@media.fi

Päivi Jauhiainen

myyntineuvottelija 050 913 1494 paivi.jauhiainen@media.fi

Katja Juppi

myyntineuvottelija 050 511 0218 katja.juppi@media.fi