tiistai 14.10.2019 Elsa, Else, Elsi

Aina paikallinen, koillissavolainen

Yhteystiedot

Käyntiosoite

Iso-Oskari
Kaavintie 5 A
73600 Kaavi

Postiosoite

Kaavintie 5 A
73600 Kaavi

Palvelemme

Asiakaspalvelu avoinna ma, pe klo 9-14

Tilaukset, tilauslaskutus, osoitteenmuutokset, jakelunkeskeytykset ja lukijailmoitukset:
asiakaspalvelu@savonmedia.fi
P. 017 303 500, ma-pe klo 8.00-16.00
Puhelun hinta mpm/pvm, jonotus on maksullista


Toimitus
avoinna ma-to klo 8-16
uutiset@koillis-savo.fi

Mediamyynti

Yhteystiedot

Jakelupäivystys

Heittolaatikkojakelu sekä Muuruveden ja Säyneisen taajamat:

Savon Jakelu Oy
017 303 533 ma-pe klo 6.30-14
www.savonjakelu.fi

Varhaisjakelu eli Juankosken, Kaavin, Tuusniemen ja Riistaveden taajamat:

Savon Jakelu Oy
017 303 447 ma-pe 6-12
www.savonjakelu.fi

Muut alueet, Postin perusjakelu (päiväposti):

0100 85160 ma-pe klo 8-16

 

Löydät meidät myös täältä

facebook

Toimitus

Minna-Liisa Mathalt

päätoimittaja 044 406 2015 minna-liisa.mathalt@koillis-savo.fi
Minna-Liisa Mathalt

Anna Kaasinen

toimittaja 044 406 2056 anna.kaasinen@koillis-savo.fi Olen Koillis-Savo-lehden uusvanha toimittaja. Metsästän työssäni uutisia ja vapaa-aikanani luontokokemuksia – hetkiä, joina tuhannet timantit täplittävät pohjoisen hangen tai savolaisen järvenpinnan.
Anna Kaasinen

Sanni Hakkarainen

toimittaja 044 406 2058 sanni.hakkarainen@koillis-savo.fi
Sanni Hakkarainen

Juha Thitz

Kuopio-toimittaja 044 406 2025 juha.thitz@media.fi Kuopion kaupungin päätöksiin liittyvä uutisointi. Sepä juuri on meikäläisen työtä. Kuopiolaisvirastojen uutisointi kuuluu myös tehtäviini. Juttuja teen paikallislehtiviisikolle, joita ovat Koillis-Savon lisäksi Pitäjäläinen, Sisä-Savo, Soisalon Seutu ja Uutis-Jousi.
Juha Thitz

Teppo Komulainen

toimittaja (osa-aikainen) 050 462 4649 teppo.komulainen@koillis-savo.fi
Teppo Komulainen

Asiakaspalvelu

Anitta Pitkänen

asiakasneuvoja 017 288 7721 anitta.pitkanen@koillis-savo.fi Minuun voit ottaa yhteyttä tilaus-, lukijailmoitus- ja Muistio-asioissa. Vapaa-aikaani kuuluu oleellisena kaksi reipasta englanninsetterityttöä.
Anitta Pitkänen